Opalin Lamba Tamiri

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Lambanın sağlam olan eşinin ayağını aynı ölçülerde kopyalayarak sertleştirdik. Yerine montajı ve denge işlemleri bizi epey meşgul etti.Opalin Lamba Tamiri..

Opalin Lamba Tamiri

Bu parça bize geldiğinde opalin cam lambanın ayağı hiç yoktu. Lambanın diğer eşinden kopya almamız istendi ve restorasyon süreci başladı.

Lambanın sağlam olan eşinin ayağını aynı ölçülerde kopyalayarak sertleştirdik. Yerine montajı ve denge işlemleri bizi epey meşgul etti.

Lamba ayağının montaj işlemleri bittikten sonra yüzey tesviyesi tamamlanarak renklendirme aşamasına geçildi. Bu aşama en zor olan kısımdır çünkü opalin camlar tek bir renkten oluşmaz. Ortalama 5 ila 7 ayrı renk kombinasyonu sonucunda gölgeli rengi elde edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere renk ve gölgeler tamamen uyumlu hale geldikten sonra diğer eşi ile yan yana getirilip mukayese yapılır. Eğer buradan da sınıfı geçerse bir sonraki aşamaya geçilir.

Renk uyumu ve formu kusursuz bir benzerlik sağlayınca sonraki aşama olan lambaların şeffaf olan cam şapkalarının aynı renge çevirilmesine sıra geldi.

Yeni olarak sonradan satın alınan iki adet faunust eski olan altları ile uyumlu hale gelmesi gerekiyordu. Bunun için ilk yapmamız gereken camların opalin yüzeyini sağlamak oldu.

Aynı yüzey parlaklığı ve gölgeli renkleri sağlandıktan sonra kuruma aşamasında 2-3 gün bekletip sahibine teslim ettik.

Yorum Ekleyin

Ulaşım

Doğancılar Sümbülzade Sokak Akyüz Ap. 33 Kat -1 Üsküdar – İstanbul (Üsküdar İtfaiyesi sokağı)

(Lütfen gelmeden önce telefon ile randevu alınız.)

Son Eklenenler