Heykel Tamiri

Diğer Yazılar

Atölyemize bırakılan heykel ortalam olarak 100 parçadan fazlaydı. İlk gördüğümüz anda bir umutsuzluk aşılayan bu heykeli yeniden ortaya çıkartmak sahibi için çok gerekliydi. Durum böyle olunca sabır kuşağımızı kuşanıp tüm parçaları masaya serip karşısına geçtik.


Uzun süren bir yapıştırma işleminden sonra sıra heykelin tüm parçalarını bir araya getirip ayağa dikmeye gelmişti. Heykelin nasıl bir tasvir içerdiğini görmek zamanı gelmişti. Sanki heykeli biz yapıyormuşuz gibi bir heyecanla ayağa diktik.


Ancak görüldüğü gibi kalan parçalar heykel tamiri için tamamlamaya yetmiyordu. Bu durumda bizim yapacağımız ilaveler ile bitirmemiz gerekiyordu. Aynı sertlikte ve dayanıklılıkta yapmaya başladığımız parçalar ile heykeli tamamladığımızda aşağıdaki görüntü ortaya çıktı.


Son olarak eksikler de tamamlanınca geriye renklendirmesi ve son kontrolleri kalmıştı. Hepsi tamamlanınca da aşağıdaki görüntü ortaya çıktı.

Bundan sonra karşısına geçip oturduk ve bir müddet yaptığımız işi seyrettik. Çöpe atılacak olan bir hatıra heykel sahibine ve hatıralara geri kazandırılmıştı.

Bronz ve Tutya tamiri

Bronz ve Tutya tamirispot_img

Son Eklenenler

Bebek Tamiri Yapıyoruz