Antika Porselen Tamiri

Atölyemizden yetişen sanatkârlar

Diğer Yazılar

Atölyemizden yetişen sanatkârlar

Beyoğlunda başlayıp Üsküdar’da devam eden antika tamiri sanatı atölyesinden yetişen sanatçılar çok azdır. Bu kişiler atölye ortamının koku ve toz zorluklarına katlanabilen gönüllü kişiler olup genel olarak hanım sanatçılardır. Üniversitelerin restorasyon bölümü öğrencileri kısa süreli bizden eğitim alırlar.

Uzun soluklu eğitim, sabır isteyen çıraklık dönemidir. Bu dönemi geçen kişiler kendi atölyelerini kuracak seviyeye geldiklerinde kanat çırparak yuvadan uçarlar. Sanatçılarımızı burada tanıtmaya çalışacağız. Kendi ayağı üzerinde durmak isteyen ve yok olmak üzere olan bu sanata bir katkı sağlamak isteyen (kadın) gönüllüleri kısa bir mülâkattan sonra kadroya alıyoruz.

Şimdilik sadece hanım öğrencileri kabul ediyoruz.

Şebnem Taruz
Şebnem Taruz altı ay gibi bir süre haftada beş gün atölyemize gelerek gönüllü çıraklık esasına dayanan eğitimimizi bitirip Bağdat caddesi yakınlarında kendi atölyesini kurmuştur.
Yurdagül Satır
Yurdagül Satır çeşitli üniversiteleri bitirdikten  iş hayatının başka dallarında çeşitli firmaları bulunan ve sonra da bu sanatı öğrenmeye gönül veren çok değerli bir arkadaşımızdır. Haftanın dört günü çalışmaktadır.
Rümeysa Kaya
Rümeysa Kaya bizimle kısa süren bir çalışma sonrasında bir müzenin açmış olduğu restorasyon sınavını kazanarak resroratör olarak işe alınmıştır.
Nuran Aktuna, asıl mesleği yurtdışında avukatlık. Başarılı bir ressam ve şimdi de antika restorasyonu eğitimi alıyor. Uzun zaman gereken bu eğitimi kısa sürede tamamlayacak gibi.
Antika Hastanesi

Önceki İçerikCnn Türk Yayını
Sonraki İçerikAşurelik sapı yapımı

Bronz ve Tutya tamiri

Bronz ve Tutya tamirispot_img

Son Eklenenler