Antika Porselen Tamiri

Satsuma vazo tamiri

Diğer Yazılar

Vazonun sahibinin restorasyonu beğenmesi bizim için çok dinlendirici oldu ve bütün yorgunluğumuzu orada bir tebessümle değiş tokuş yaptık.

Satsuma vazo tamiri

Satsuma vazo 2 767x1024

Çift olan bu çok eski Satsuma vazo geçirdiği kaza sonucunda ağır hasar görünce bize getirilip teslim edildi. Vazo ortalama 20-25 parçaya ayrılmış vaziyette yere serdik. Yapılacak olan iş çok ciddi bir emek ve zaman istiyordu.

Satsuma vazo 3 767x1024

Vazoyu yapıştırmaya başladığımızda gördük ki yıllar öncesinde bir veya birkaç defa daha kaza geçirmiş. Bu durumda yapılacak iş bir kaç kat daha artacaktı.

Satsuma vazo 4 767x1024

Yapıştırma işlemleri 3 günün sonunda tamamlandı. Yapıştırma işlemi sadece paçaları birbirine kaynatmakla kalmayıp seramikle bütünleşmesini sağlamak için kaplama yapmamızı gerektiriyordu.

Satsuma vazo 5 767x1024

Kaplama işlemlerinin ardından satsuma vazo ayakta duracak vaziyete gelmişti. Sıra şimdi vazo üzerindeki hataların giderilmesine gelmişti. Bu çok uğraştırıcı ve zaman alan bir iştir.

Satsuma vazo 6 767x1024

Kaplama işlemi ile birlikte hatalar giderilmiş ve renk ve desen aşamasına gelinmişti. İşin en zor kısmı belki de burasıdır. Kendi orjinal renklerini kullanarak aynı desenleri yapmak aşamasına gelindi.

Satsuma vazo 7 767x1024

Bir kaç gün süren renk ve desen çalışmaları ile Satsuma vazo kırılmadan önceki haline geri getirilmişti. Bizi epeyce uğraştıran bu restorasyon işinin sonunda vazonun sahibinin restorasyonu çok beğenmesi bizim için çok dinlendirici oldu ve bütün yorgunluğumuzu orada bir tebessümle değiş tokuş yaptık.

Arama Sonuçları:

Bronz ve Tutya tamiri

Bronz ve Tutya tamirispot_img

Son Eklenenler