Antika Porselen Tamiri

Satsuma vazo tamiri

Diğer Yazılar

Vazonun sahibinin restorasyonu beğenmesi bizim için çok dinlendirici oldu ve bütün yorgunluğumuzu orada bir tebessümle değiş tokuş yaptık.

Satsuma vazo tamiri

Çift olan bu çok eski Satsuma vazo geçirdiği kaza sonucunda ağır hasar görünce bize getirilip teslim edildi. Vazo ortalama 20-25 parçaya ayrılmış vaziyette yere serdik. Yapılacak olan iş çok ciddi bir emek ve zaman istiyordu.

Vazoyu yapıştırmaya başladığımızda gördük ki yıllar öncesinde bir veya birkaç defa daha kaza geçirmiş. Bu durumda yapılacak iş bir kaç kat daha artacaktı.

Yapıştırma işlemleri 3 günün sonunda tamamlandı. Yapıştırma işlemi sadece paçaları birbirine kaynatmakla kalmayıp seramikle bütünleşmesini sağlamak için kaplama yapmamızı gerektiriyordu.

Kaplama işlemlerinin ardından satsuma vazo ayakta duracak vaziyete gelmişti. Sıra şimdi vazo üzerindeki hataların giderilmesine gelmişti. Bu çok uğraştırıcı ve zaman alan bir iştir.

Kaplama işlemi ile birlikte hatalar giderilmiş ve renk ve desen aşamasına gelinmişti. İşin en zor kısmı belki de burasıdır. Kendi orjinal renklerini kullanarak aynı desenleri yapmak aşamasına gelindi.

Bir kaç gün süren renk ve desen çalışmaları ile Satsuma vazo kırılmadan önceki haline geri getirilmişti. Bizi epeyce uğraştıran bu restorasyon işinin sonunda vazonun sahibinin restorasyonu çok beğenmesi bizim için çok dinlendirici oldu ve bütün yorgunluğumuzu orada bir tebessümle değiş tokuş yaptık.

Bronz ve Tutya tamiri

Bronz ve Tutya tamirispot_img

Son Eklenenler

Bebek Tamiri Yapıyoruz