15 Nisan 2021 Perşembe

Opalin Lamba Tamiri

Lambanın sağlam olan eşinin ayağını aynı ölçülerde kopyalayarak sertleştirdik. Yerine montajı ve denge işlemleri bizi epey meşgul etti.Opalin Lamba Tamiri..

Opalin Lamba Tamiri

Bu parça bize geldiğinde opalin cam lambanın ayağı hiç yoktu. Lambanın diğer eşinden kopya almamız istendi ve restorasyon süreci başladı.

Lambanın sağlam olan eşinin ayağını aynı ölçülerde kopyalayarak sertleştirdik. Yerine montajı ve denge işlemleri bizi epey meşgul etti.

Lamba ayağının montaj işlemleri bittikten sonra yüzey tesviyesi tamamlanarak renklendirme aşamasına geçildi. Bu aşama en zor olan kısımdır çünkü opalin camlar tek bir renkten oluşmaz. Ortalama 5 ila 7 ayrı renk kombinasyonu sonucunda gölgeli rengi elde edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere renk ve gölgeler tamamen uyumlu hale geldikten sonra diğer eşi ile yan yana getirilip mukayese yapılır. Eğer buradan da sınıfı geçerse bir sonraki aşamaya geçilir.

Renk uyumu ve formu kusursuz bir benzerlik sağlayınca sonraki aşama olan lambaların şeffaf olan cam şapkalarının aynı renge çevirilmesine sıra geldi.

Yeni olarak sonradan satın alınan iki adet faunust eski olan altları ile uyumlu hale gelmesi gerekiyordu. Bunun için ilk yapmamız gereken camların opalin yüzeyini sağlamak oldu.

Aynı yüzey parlaklığı ve gölgeli renkleri sağlandıktan sonra kuruma aşamasında 2-3 gün bekletip sahibine teslim ettik.

LLADRO PORSELEN TAMİRİ

Her cins Lladro porselenlerinizin restorasyonu yapılır.spot_img

Lütfen gelmeden önce randevu alınız
Bülent Dönmez: 0532-2834127
Enes Dönmez: 0507-9152888
Tel: 0216-3106799

Bülent Dönmez

Çok okunanlar

Benzer konular