Antika Porselen Tamiri

Opalin Lamba Tamiri

Diğer Yazılar

Lambanın sağlam olan eşinin ayağını aynı ölçülerde kopyalayarak sertleştirdik. Yerine montajı ve denge işlemleri bizi epey meşgul etti.Opalin Lamba Tamiri..

Opalin Lamba Tamiri

antika tamiri opalin lamba 1

Bu parça bize geldiğinde opalin cam lambanın ayağı hiç yoktu. Lambanın diğer eşinden kopya almamız istendi ve restorasyon süreci başladı.

antika tamiri opalin lamba 3

Lambanın sağlam olan eşinin ayağını aynı ölçülerde kopyalayarak sertleştirdik. Yerine montajı ve denge işlemleri bizi epey meşgul etti.

antika tamiri opalin lamba 5

Lamba ayağının montaj işlemleri bittikten sonra yüzey tesviyesi tamamlanarak renklendirme aşamasına geçildi. Bu aşama en zor olan kısımdır çünkü opalin camlar tek bir renkten oluşmaz. Ortalama 5 ila 7 ayrı renk kombinasyonu sonucunda gölgeli rengi elde edebilirsiniz.

antika tamiri opalin lamba 8

Görüldüğü üzere renk ve gölgeler tamamen uyumlu hale geldikten sonra diğer eşi ile yan yana getirilip mukayese yapılır. Eğer buradan da sınıfı geçerse bir sonraki aşamaya geçilir.

antika tamiri opalin lamba 6

Renk uyumu ve formu kusursuz bir benzerlik sağlayınca sonraki aşama olan lambaların şeffaf olan cam şapkalarının aynı renge çevirilmesine sıra geldi.

antika tamiri opalin lamba 10

Yeni olarak sonradan satın alınan iki adet faunust eski olan altları ile uyumlu hale gelmesi gerekiyordu. Bunun için ilk yapmamız gereken camların opalin yüzeyini sağlamak oldu.

antika tamiri opalin lamba 13

Aynı yüzey parlaklığı ve gölgeli renkleri sağlandıktan sonra kuruma aşamasında 2-3 gün bekletip sahibine teslim ettik.

Arama Sonuçları:

Bronz ve Tutya tamiri

Bronz ve Tutya tamirispot_img

Son Eklenenler