Lladro Porselen

Diğer Yazılar

Tombak Nedir?

Kütahya Fincanlar

Limoges porselen

LLADRO Porselen

Lladró, Valencia’nın Tavernes Blanques şehrinde bulunan, üst düzey aydınlatma, ev aksesuarları, dekoratif heykeller ve porselen figürinler üreten bir İspanyol şirketidir.

lladro imza
Lladro porselenin imzası.

Şirket 1953 yılında üç kardeş, Juán, José ve Vicente Lladró tarafından, Valencia’nın çok yakınında olmayan Almàssera köyünde kuruldu. Vazolar ve sürahiler gibi eşyalarla başlayarak, 1956 yılına kadar, şu anda tanınan heykelleri üretmeye başladılar.

lladro Mevsim Çiçekleri Kadın Heykeli
lladro Mevsim Çiçekleri Kadın Heykeli

Lladró kardeşler tarafından üretilen eşyalara olan ilgi, küçük atölyelerinin birkaç kez genişlediğini gördü ve sonunda 1958’de Tavernes Blanques’e taşınana kadar.

2016 da PHI Industrial Acquisitions, Lladro Group’un çoğunluk hissesini satın aldı.
Lladró heykelcikleri sert hamurlu porselenden yapılmıştır.

lladro-kleopatra
Kleopatra Heykeli. (Sınırlı sayıda) Antik Mısır’ın en ünlü kraliçesi Kleopatra, Lladro tarafından sınırlı sayıda Yüksek Porselen’de temsil edilmektedir.

Kleopatra’nın kısa hikayesi

Kleopatra’nın Antonius’tan Alexander Helios ve Cleopatra Selene adlı ikizleri oldu. Bir süre Tarsus’ta yaşadılar ve bu yıllarda Octavius’a savaş açtılar. Aktium’da yapılan savaşta Kleopatra ve Marcus kaçmak zorunda kaldı. İskenderiye’deki sarayına dönen Kleopatra’nın kendisini bir kobraya sokturarak intihar ettiği rivayet edilir. Ama son zamanlarda zehir içerek öldüğü anlaşılmıştır. Kolay yapılan bu zehir, acı çektirmeden birkaç saat içinde öldürüyordu. Öldüğünde 39 yaşındaydı.

Lladro şallı kadın
Şallı Çıplak Kadın

Şallı Çıplak Kadın Heykelcik

Emayelerle süslenmiş bir kova üzerinde oturan vücudunda şal ve kırmızı çiçekler bulunan çıplak bir kadının mat porselen biblo. Sakin güzelliği, saçındaki çiçek ve vücudunun bir kısmını zarif bir şekilde kaplayan ipek şal ile  İspanyol kadının idealize edilmiş ve çağrıştıran bir vizyonunu temsil ediyor. Mükemmel bir porselen süs eşyası.

Bu figürün kırılmış halini bize bıraktılar. Restorasyon aşamalarını görmek için tıklayın.

LLADRO Porselen fabrikasında yapılan porselenlerin imalatına kısa bir yolculuk yapalım.

Limoges porselen

| Antika Hastanesi

Bronz ve Tutya tamiri

Bronz ve Tutya tamirispot_img

Son Eklenenler

Alman gümüşü nedir?

KPM porselen nedir?

Haviland Porselen

Bebek Tamiri Yapıyoruz